• 105
 • 120
 • 121
 • 122
 • 123
 • 124
 • 145
 • 146
 • 147
 • 148

پنل کاربریبرای مشاهده پنل دانش آموزی، تکالیف روزانه و آزمون های آنلاین، ابتدا وارد حساب کاربریتان شوید :

 

    

 • در این دوره روش کار بیشتر به صورت فعال و غیر مستقیم است به عبارت دیگر اهداف، وسعت و مفاهیم تعداد بیشتری دارند و کودک هر اندازه که بخواهد، می تواند کشف کند و یاد بگیرد. دبستان مهرآیین از میان روش های آموزشی روش «فعالیت محور» برگزیده است. این روش تلاش می کند کودک را کنجکاو و فعال و مشتاق برای یادگیری تربیت کند. بیشتر مطالب و مفاهیم که قرار است کودکان بیاموزند به صورت مجموعه ای از فعالیت های حول محور مشخص به نام موضوع آموزشی ارائه می گردد.

 • کلاس اول نقطه شروع مهمی برای بچه های کوچک است تا با اتکا به آن خود را عضوی از مدرسه ، «بزرگ» احساس کنند. این حس به آنها کمک می‌کند تا بیشتر حس استقلال کنند. کلاس اولی‌ها باید از مهارتهای اجتماعی ای که در پیش دبستان و آمادگی کسب کرده اند، به نحو کامل تری استفاده کنند. اما جادوی واقعی کلاس اول هنگامی رخ می‌دهد که بچه‌ها توانایی فهمیدن معنای واقعی حروف و اعداد را پیدا می‌کنند. وقتی که آماده می‌شوند و می‌توانند کلید این رمز را پیدا کنند و کلمات را بخوانند.

 • باید توجه داشته باشیم که دوره ابتدایی مهمتر از دانشگاه می باشد چرا که رشد عقلی در این دوران شکل می گیرد تا فرد بتواند در دانشگاه پیشرفت کند. در دبستان مهرآیین به جایگاه خاص این دوره توجه بیشتری می شود زیرا در این دوران است که شخصیت کودکان شکل خواهد گرفت و این شکل گیری و رمز موفقیت آن در دست کسی است که با کودک این راه را می پیماید و او کسی نیست جز : معلم...

 • کودکانی که وارد این مقطع می شوند در سنی هستند که بیشترین آمادگی را برای کسب آموزش دارند. این کودکان مانند زمینی هستند که هر بذری که در آن بکارید، پرورش می یابد و ثمر می دهد و این وظیفه ی ماست که با برنامه ریزی مناسب در تعلیم و تربیت در این زمین بذری مناسب و درست و اصلاح شده بکاریم تا محصول مناسب با نیازهای جامعه بدهد و دانش آموزان بتوانند از موضوعات دنیای پیچیده امروز اطلاع حاصل کرده و برای وارد شدن در این اجتماع آماده شوند.

 • باید دانش آموزان را به دانش، ایده ها، اندیشه ها و تفکرات جدید و بکر تشویق نمود. در دبستان مهرآیین ، معلم در تمامی دروس علاوه بر اینکه خودش اندیشه های جدید و بکری را ارائه می دهد پذیرای ایده های جدید دانش آموزان خود نیز می باشد و به اندیشه های آنان احترام می گذارد. همچنین ، دانش آموزان را به تفکر و تعمق عادت خواهد داد زیرا تکیه صرف بر حافظه دانش آموزان و انتقال معلومات به آنها، قدرت آفرینندگی و ابتکار را در آنان ایجاد نمی کند.

 • دانش آموزان کلاس پنجم ابتدایی، در مقام فراگیرنده و شکل پذیر آموزش و پرورش به شدت تحت تاثیر رفتار معلم قرار دارند. بنابراین در این دوره که اثرپذیری، نقش پذیری و انعطاف پذیری بیشتر به چشم می خورد، پیش از آنکه به شیوه های پرورش خلاقیت دانش آموزان بپردازیم، سعی خواهیم داشت نواندیش، نوآور و خلاق باشیم، زیرا معلم در ابتدای امر آموزش در نظر دانش آموز الگوی قابل اعتمادی است که سبب اثبات یا نفی یادگیری می شود.

 • اهداف برنامه های درسی پایه ششم:
  تعمیق باور به ارزشمندی نهاد خانواده، وطن، فرهنگ، قانون، صداقت و پاکی
  تقویت باور به هدفمندی خلقت، آیه بودن آن، ارزشمندی مخلوقات و درک جهان آفرینش،تربیت و تقویت تفکر و تعقل                   
  توانائی به کارگیری مهارت های اصلی زبان و خواندن و نوشتن متون زبان فارسی
  توانائی به کارگیری مفاهیم و مهارت های پایه ریاضی درحل مسائل روزمره رندگی
  نگرش ها و مهارت های پایه در خلق آثار فرهنگی- هنری،شناخت و کاربرد روش ها،ابزارهای علمی و فناورانه.

دپارتمان زبان

گروه هنر

دپارتمان محیط زیست

دپارتمان IT

دپارتمان R&D

گروه ورزش

منتشر شده در 1395/12/09 ، 13:45
jame-mehrروز دوشنبه مورخ 1395/12/09، آزمون جامع مهر  برای پایه های اول تا ششم در دبستان مهرآیین برگزار گردید. که طراحان سؤالات این مرحله از آزمون به شرح زیر می باشند. با تشکر از دانش آموزان توانمند مهرآیینی
منتشر شده در 1395/12/09 ، 12:23
etelaeie-jalaseye-khanevade-9495-1 مژده به اولیای عزیز مهرآیینی: جلسه آموزش عمومی خانواده تحت عنوان نقش بهداشت روانی در فرآیند تعلیم و تربیت، بنا به درخواست شما اولیای گرامی عصر روز چهارشنبه مورخ 1395/12/11 رأس ساعت 15 الی 16:30 در سالن اجتماعات دبستان برگزارمی گردد.
منتشر شده در 1395/11/30 ، 07:17
nokate-imaniزمستان فصل خوبي براي فعاليت در هواي آزاد است اما هواي سرد, يخبندان و برف علاوه بر اينکه سرگرم کننده است ولي براي کودکان خطرناک است. نکات زير به والدين و فرزندان کمک مي کند تا از فعاليت زمستاني سالم لذت ببرند.
منتشر شده در 1395/11/27 ، 16:46
tiz-hooshan ثبت نام داوطلبان آزمون ورودي پایه ي هفتم و پایه ي دهم مدارس استعدادهاي درخشان ازاز روز دوشنبه 25 بهمن لغایت روز سه شنبه 3 اسفنداز طریق پایگاه اینترنتی ثبت نام azmoon.medu.ir انجام خواهد شد. برای مطالعه توضیحات ونکات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.
منتشر شده در 1395/11/27 ، 13:25
online-quiz-weekend آزمون آنلاین هفتگی برای کلیه پایه ها، از روز چهارشنبه مورخ 1395/11/27 الی جمعه 1395/11/29 فعال خواهد بود. دانش آموزان عزیز ضمن مطالعه دروس مربوطه می بایست در بازه زمانی تعیین شده در این آزمون شرکت نمایند. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال و یا مشکل ، می توانید پیام خود را از طریق پیام خصوصی به مسئول وبسایت  ارسال نمایید. برای مشاهده راهنمای مربوط به انجام آزمون آنلاین به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.
منتشر شده در 1395/11/26 ، 13:34
karnameh-1-6 قابل توجه اولیای محترم، کارنامه ارزشیابی نوبت اول، کلاس های اعلام شده در جدول زیر، آماده تحویل می باشد، لطفاً طبق روز و ساعت یاد شده برای دریافت کارنامه در مدرسه حضور به هم رسانید، زیرا امکان تحویل کارنامه در روزهای دیگر و به صورت انفرادی امکان پذیر نمی باشد.
منتشر شده در 1395/11/26 ، 13:29
footsal همانطور که قبلاً به اطلاع شما بزرگواران رساندیم، مسابقات فوتسال به مناسبت دهه فجر به میزبانی دبستان مهرآیین در سالن ورزشی آرنا برگزار گردیده است. لذا با توجه به این که تیم های کلاس پنجم و ششم به مرحله نیمه نهایی این مسابقات راه یافتند، از کلیه اولیای عزیزی که تمایل به تماشای این مسابقه دارند دعوت می شود، ساعت 11 صبح روز چهارشنبه مورخ 1395/11/27 در سالن آرنا واقع در بلوار دیلمان، انتهای خیابان وحدت حضور به هم رسانند.

متولدین اسفند

 • امیرعلی صفری
  امیرعلی صفری
 • بینش مقیمیان
  بینش مقیمیان
 • امیرعلی پور کاظمی
  امیرعلی پور کاظمی
 • آرتین رضایی
  آرتین رضایی
 • آراد جمالپور
  آراد جمالپور

اوقات شرعی